Skip to content

Evliya Çelebi Seyahatnâme Sergisi

05 Aralık 2011

Evliya Çelebi’nin Seyahatname Sergisi Denizli Sümerpark Alısveris Merkezi’nde

British Council Türkiye ofisinin gezici sergi olarak bir araya getirdiği Evliya Çelebi’nin Seyahatname Sergisi, Türkiye’nin bir çok ilini ziyaret ettikten sonra, 3 – 11 Aralık 2011 tarihlerinde Denizli Sümerpark Alısveris Merkezi’ne geliyor.

Bu sergi, 17. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu ve Evliya Çelebi’nin sınırları asan hayat hikâyesinin, o günlerde ve günümüzde ne anlama geldiği hakkında ziyaretçileri bilgilendiriyor.

Evliya Çelebi kendisini bir dünya seyyahı, bir meddah, bir edip, bir Müslüman, bir asker, bir müzisyen ve bir dünya vatandası olarak görüyordu. Onun hikâyesi, bir baska boyuta geçmek isteyen birinin seyahat ve merak hikâyesiydi.

Evliya’nın seyahati ve hikâyeleri gerek kendisinden önce ve gerekse kendisinden sonraki gezginler tarafından paylasılmıstı. Eğer dikkatle dinlerseniz, fikir alısverisleri arasına dantel gibi islenen ve yankılanan öyküleriyle İstanbul, Londra, Kahire ve Viyana’yı duyabilirsiniz.

Seyahatname Sergisi, 3 – 11 Aralık 2011 tarihleri arasında, Denizli Sümerpark Alısveris Merkesi – Sergi Alanı’nda ziyaret edilebilir.

Sergimizi ziyaret edemeyecek olanlar dijital Evliya Çelebi sergisini http://thebookoftravels.org web sitesinden de görebilirler.

British Council Türkiye

http://www.britishcouncil.org.tr

Reklamlar
No comments yet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: